05.06.24

4.a, 4.b ja 4.s klassi KIK õppekäik Ubari Loodustarkuse Keskusesse

Osalesime 4. klassidega Ubari Loodustarkuse Keskuse pakutavas programmis “Praktilised pädevused looduses liikujale ehk hakkamasaamine looduses”. Õppeprogrammi käigus jagati praktilisi nõuandeid looduses liikujale:

1) Kuidas vältida eksimist?

2) Mida teha siis, kui oled tee kaotanud?

3) Kuidas eksimise korral endast märku anda?

Anti nõu, kuidas eksinut abistada ja kutsuda abi. Lisaks harjutasime kompassi kasutamist, õppisime tundma mõningaid söödavaid ja mürgiseid taimeliike. Iga laps sai proovida käepäraste vahenditega lõkke süütamist. Lõkkel keetsime kõik koos vaarikavartest teed, mida lapsed ise metsast korjamas käisid.

Õppekäigu lõpetas mesilastaru vaatlus, mille käigus said lapsed uusi teadmisi mesilaste kohta. Näiteks tutvusime mesilasemaga, kes on taru kõige suurem mesilane ning kelle ülesandeks on muneda uusi mesilasi ning hoida pere koos.

Kokkuvõttes võib öelda, et õppekäik oli väga vajalik ning saadud teadmised kuluvad kindlasti lastel tulevikus ära. Lapsed ise olid koostöised, aktiivsed ning tegutsesid vastavalt giidi poolt antud juhistele.

Oli väga tore õppekäik!

#randvererohelinekool #KIKõppekäik