05.06.24

5. klassid KIK õppekäigul Lennusadamas

Läänemerd tutvustav tund “Elu Läänemerel” algas Lennusadama välialal. Ilm oli suviselt soe ning lapsed nautisid õuesõpet. Õues tegid õpilased lihtsamaid loodusvaatluseid: määrasid kompassi abil tuule suunda,  mõõtsid vee temperatuuri.

Muuseumitunnis nimetasid ja näitasid kaardil Läänemere-äärseid riike, iseloomustasid Läänemere soolsust ja veevahetust, tõid näiteid inimtegevuse mõju ja reostumise tagajärgede kohta veekogudele. Giid selgitas lastele merekeskkonna kaitsmise võimalusi ja vajalikkust. Õpilased kuulasid huviga, mõtlesid kaasa ja olid teemast huvitatud. Lisaks arutleti ühiselt merereostuse teemadel ning kuidas igaüks saaks Läänemere keskkonda puhtana hoida. Õpilaste lemmikülesandeks oli Läänemere liikidest toiduahelate ja toiduvõrgustiku koostamine, kuna puidust tehtud loomakesed olid armsad.

Õpilaste arvates oli tunni pikkus 1h15min paraja pikkusega.

#randvererohelinekool #KIKõppekäik