06.09.23

6. klassid KIK õppekäigul “Elu rabas”

6.a, 6.b ja 6.s klassid käisid KIK õppekäigul “Elu rabas”, mis toimus Paunküla Maastikukaitsealal. Päeva lõpuks saime teada, kuidas raba on tekkinud, miks nad on vajalikud ja millised taimed ning loomad on rabale iseloomulikud. Õpperetke käigus läbisime järgmised alateemad: rabade kujunemine ja areng, erinevus metsa elukooslusega, turba koostis ja ajaloolised leiud, turba kui maavara kasutamine ja sellega kaasnevad ohud loodusele, rabaspetsiifiline taimestik ja loomastik.

Õppekäik toimus nii loengu kui ka mängulise õuesõppe vormis. Grupitööna valmisid raba maketid. Matkajuht oli ette valmistanud ka bingo, mille nad matka käigus lahendasid. Õppekäik oli sisukas ja hästi ettevalmistatud

#randvererohelinekool #KIKõppekäik