25.09.23

Eriklasside KIK õppekäik Ubari Loodustarkuse keskusesse

8.th, 9.põ2, 9.p1a, 9.p1b, 8.ts, 2.t, 5.t ja 7.t klassid osalesid KIK õppekäigul, mille teemaks oli “Helid ja hääled õpetavad”. Vastu võttis meid Ubari Loodustarkuse keskuse matkajuht, kes viis õpilased püstkotta. Tutvustas edasist tegevust. Rännak looduses metsaradadel. Tutvustas puid, põõsaid. Näitas kahjulikke marju nagu nt piibelehe varrel punased marjad, mida ei tohi süüa. Tutvustas söödavaid marju – pohlad, mustikad. Lasi metsloomade hääli ära arvamiseks – karu, põder, rebane. Nägime konna .Lõpetuseks istusime püstkojas ja lõunatasime. Matkajuht tegi üles ka lõkke. Näitas, kuidas lõket teha loodusest kättesaadavate materjalidega (kuivanud puuraod, kuiv hein, jm). Näitas ka kuidas lõket kustutada, et ei tekiks tulekahju.

#randvererohelinekool #KIKõppekäik